טיילת בת ים -ראשון לציון יוצאת לדרך

טיילת מפוארת תחבר בעתיד הקרוב בין בת ים לראשון לציון

התכנית כוללת כקילומטר וחצי של שבילי הליכה ומסלולי אופניים על קו החוף לצד מלונות, מסעדות ובתי קפה. כל הפרטים בפנים.

 

הטיילת ורצועת החוף בבת-ים שוקקות חיים בשנים האחרונות ומארחות אירועים ופסטיבלים בינלאומיים. מתוך רצון להמשיך ולמנף מגמה זו קמה תוכנית הטיילת שבשעה טובה נכנסה לשלב הביצוע.


הפרויקט מתקים במימון משותף עם משרד התיירות והוא יעלה כ 13 מליון ש"ח. תקציב השלב הנוכחי של הבנייה שאורכו1.3 ק"מ, מורכב מ-1.8 ש"ח ממשרד התיירות ומ-1.8 מש"ח מעיריית בת-ים. שלב הבנייה הנוכחי כולל טיילת שתחבר את חלקה הדרומי של בת-ים עם צפון מערב ראשון לציון ותשתרעעל פני כקילומטר וחצי. התכנון והעיצוב הייחודי של קטע כולל טיילת חוף תחתונה שסופה בחוף ראשל"צ ותחילתה באזור המלונות בבת-ים.


לאורך החוף ייבנה "דק" עץ לצד רצועת בטון וגינון עם דרכי גישה נוחות להולכי רגל ונכים. באזור מתוכננות כמובן גם פעולות פיתוח עסקי נוספות הכוללות מסעדות, בתי-מלון וכיוצ"ב.

לדברי עו"ד ארז פודמסקי-שקד, מנכ"ל עיריית בת ים, בת ים מהווה המשך טבעי למטרופולין תל אביב, ומשמשת אלטרנטיבה לבילוי ולפנאי. "הטיילת והחוף, המצויים בתנופת פיתוח בשנים האחרונות, משמשים אטרקציה אמיתית לתושבי גוש דן, שכן הם מספקים מגוון תכנים ומשלבים נוחות והנאה גם יחד". עוד מציינים בעיריה כי גם כיום מהווה בת ים חלק בלתי נפרד ממפת התיירות המטרופולינית של ישראל. כ-80.000 תיירים בילו בעיר במהלך שנת 2011.

 

מקור: אתר האינטרנט של עיריית בת-ים
http://www.bat-yam.muni.il/